Tribul: Je tým pravým prípravkom na podporu erekcie aj pre vás?

Dnes sa bližšie pozrieme na jeden voľnopredajný prípravok na podporu libida a erekcie, ktorý láka na mimoriadne atraktívny pomer ceny a výkonu. Jeho názov vám iste nebude znieť úplne neznámo – Tribul jasne odkazuje na svoju hlavnú účinnú zložku, rastlinu Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný), ktorá je vďaka svojim blahodarným účinkom ľudstvu známa už po celé tisícročia. Čo všetko okrem kotvičníka Tribul obsahuje, ako vlastne funguje a bude tou správnou vzpruhou aj pre vás? V nasledujúcich riadkoch sa tieto a mnohé ďalšie otázky pokúsime detailne zodpovedať.

Zloženie a obsah účinných látok

Tribul je prírodný preparát zo stajne známeho českého výrobcu potravinových doplnkov Advance Nutraceutics, ktorý na náš trh prináša aj niekoľko desiatok ďalších prípravkov s rôznym zameraním. Jeho produkty môžete získať v e-shopoch aj kamenných lekárňach a vyznačujú sa nápadne atraktívnym pomerom ceny a výkonu. Spĺňajú pritom všetky európske normy a štandardy, takže sa určite nemusíte obávať ich kvality či bezpečnosti.

Tribul obsahuje hneď deväť prírodných účinných látok:

Tribulus Terrestris

Ako napovedá už jeho názov, Tribul je vyrobený na báze jednoročnej rastlinky Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný), ktorej zdravotné účinky vo svojich tradičných medicínach využívali už starí Gréci či Číňania. V tejto nenápadnej a celosvetovo rozšírenej rastlinke sa stretla pestrá kombinácia účinných látok. Z biologického hľadiska sú z nich pre človeka určite najzaujímavejšie fytosteroly, ktoré sa považujú za prírodné steroidy, a povrchovo aktívne saponíny. Tieto účinné látky sú obsiahnuté prakticky v každej časti rastliny – v stonke, listoch, kvetoch, semenách aj koreňoch. Kotvičník sa považuje za mocné prírodné afrodiziakum, ale pozitívne vplýva aj pri zápaloch, strese či zníženej imunite.

L-Arginín

Ďalšou dôležitou účinnou látkou v Tribule je l-arginín – polo-esenciálna aminokyselina, ktorá efektívne rozširuje cievy a umožňuje tak lepší prietok krvi. Tento efekt je žiadaný pri najrôznejších ochoreniach od cukrovky až po choroby srdca. Okrem toho však tiež pomáha dosahovať kvalitnejšiu a trvácnejšiu erekciu.

L-Citrulín

L-citrulín je ďalšia aminokyselina, ktorá sa zvykne tradične požívať práve v kombinácii s L-arginínom, keďže jeho účinnosť prirodzene zvyšuje

L-Karnitín

L-karnitín je ďalšou účinnou aminokyselinou, ktorú môžete objaviť v zložení Tribulu. Opäť pôsobí najmä na obehovú sústavu, ale pomáha tiež so spaľovaním tuku a zvýšením fyzickej výkonnosti. Túto látku určite poznáte aj z mnohých prípravkov na cvičenie, pomôže vám teda aj s celkovou vitalitou.

Maca

Maca peruánska je známym prírodným afrodiziakom. Výpočet účinkov a benefitov tejto výživnej „superpotraviny” je naozaj impozantný – obsahuje množstvo vitamínov, až 19 aminokyselín, železo, vápnik, meď, draslík a ďalšie potrebné živiny. Zvyšuje libido, plodnosť, imunitu a celkovú pohodu.

Pycnogenol

Pre antioxidačné účinky a zlepšenie mikrocirkulácie sa do Tribulu pridáva aj Pycnogenol, extrakt z Borovice morskej, ktorý je tiež účinnou prevenciou kardiovaskulárnych ochorení a priaznivo vplýva aj na imunitu.

Šafran

Šafran nie je len vzácnou koreninou, ale tiež známym prírodným afrodiziakom. Už naši predkovia vedeli, že výborne vplýva nie len na libido, ale aj na plodnosť. Okrem toho má tiež povzbudivé účinky na myseľ a koncentráciu.

Ženšen

Aj exotický ženšen je preslávený svojimi účinkami na sexuálne zdravie. Jeho menej známy názov Všehoj ázijský však napovedá, že dokáže ešte oveľa viac – má napríklad tiež silné protizápalové a antioxidačné účinky.

Zinok

Zinok patrí k mimoriadne všestranným minerálom. Určite ste už počuli o jeho protizápalových a hojivých účinkoch či o jeho pozitívnom vplyve na zdravie kĺbov a svalov. Vedeli ste však, že zároveň zlepšuje aj tvorbu a kvalitu spermií?

Účinky Tribulu: Žiadúce aj nežiadúce

Väčšina mužov, ktorí siahajú po prípravkoch, ako je Tribul, hľadajú predovšetkým pomoc so zlepšením kvality svojej erekcie a sexuálnej výkonnosti. Nepríjemnosti typu erektilnej dysfunkcie či oslabeného libida však obvykle sú len vedľajším efektom nejakých hlbších zdravotných problémov, ako je zhoršenie krvného tlaku a cirkulácie, nezdravý životný štýl, nedostatočný príjem základných výživových látok či nadmerný stres.

Vyplýva z toho pre vás jedna zlá a jedna dobrá správa: Tou zlou je fakt, že neexistuje jedna jediná zázračná substancia, ktorá by váš problém ako mávnutím čarovného prútika za noc odstránila. Dobrou správou ale je, že váš problém sa s najväčšou pravdepodobnosťou riešiť dá – a keď sa ho rozhodnete riešiť prírodnou cestou, zlepšíte si zároveň aj mnoho ďalších zdravotných parametrov.

Presne toto vystihuje aj prípravok pod názvom Tribul. Hoci jeho najpropagovanejším účinkom je zlepšenie erekcie, v skutočnosti má pre mužské zdravie aj celý balík ďalších benefitov. Tu sú tie najdôležitejšie z nich:

 • Zlepšenie erekcie: Tribul obsahuje celú plejádu látok, ktoré zlepšujú krvný obeh a majú afrodiziakálne účinky. U väčšiny mužov sa to spoľahlivo prejaví aj silnejšou, pohotovejšou a trvácnejšou erekciou.
 • Zvýšenie plodnosti: Ak sa práve pokúšate o potomstvo, Tribul vám to môže uľahčiť, keďže pôsobí blahodarne aj na tvorbu a kvalitu spermií.
 • Sexuálna túžba: Libido, teda prirodzená chuť na sex, závisí od mnohých faktorov. Patrí k nim hormonálna rovnováha, celková fyzická aj psychická pohoda či zdravé nervové spojenia. Účinný kokteil prírodných látok v Tribule by mal zaisťovať aj tieto prínosy.
 • Zvýšená vitalita: Tribul by mal pôsobiť tak, že sa budete vo vlastnom tele cítiť po každej stránke lepšie. Zvýšená energia a kondícia, lepšia výdrž aj výsledky pri športových aktivitách, vyššia chuť do života.

Pokiaľ ide o nepriaznivé účinky, Tribulu sa báť naozaj nemusíte. Všetky jeho hlavné ingrediencie sú na čisto prírodnej báze a ich účinné látky sa vyskytujú aj v našich bežných jedálničkoch, nie je preto dôvod, aby vás nejako zdravotne ohrozovali. Výnimkou z pravidla môžu byť silní alergici, ktorí by sa mali pred užívaním Tribulu radšej poradiť so svojím lekárom. U mužov so zvýšeným tlakom sa zase môže objaviť jemné pobolievanie hlavy.

tribul recenzia

Užívanie a dávkovanie

Impozantný výpočet účinných látok v Tribule možno dáva pocit, že tohto prípravku musí pre dosiahnutie požadovaného efektu stačiť veľmi málo. No ako spomíname už vyššie, žiadne zázračné pilulky v segmente prírodných podporných liečiv na zlepšenie erekcie určite nehľadajte. Úspech predurčuje predovšetkým dlhodobé a pravidelné užívanie Tribulu, ideálne aspoň po dobu 60 až 90 dní.

Jednu dávku Tribulu tvorí jedna tabletka, ktorá obsahuje 150 mg L-arginínu, 100 mg extraktu z kotvičníka, 50 mg propionyl-L-karnitínu, 60 mg extraktu z macy, 50 mg pycnogenolu, 20 mg extraktu zo ženšenu, 20 mg extraktu zo šafranu, 20 mg L-citrulínu a 5 mg zinku.

Ak túžite po výraznom a rýchlom účinku, môžete denne užívať rovno dve tabletky, pri miernejších problémoch by ste si však mali dobre vystačiť aj s jednou. Viac ako dve dávky denne výrobca užívať neodporúča. Užívanie je ideálne kombinovať s jedlom – dávajte si teda Tribul napríklad vždy pred raňajkami alebo obedom. Tabletku zapite väčším množstvom vody, prehryzovať ju pre nevábnu chuť veľmi neodporúčame.

Tribul momentálne dostať len v jednej veľkosti balenia. Šesťdesiat obsiahnutých tabliet vám podľa spôsobu užívania vydrží jeden až dva mesiace, s ohľadom na dlhodobé užívanie, ale aj veľmi príjemnú cenu tohto produktu (jedno balenie vás aktuálne vyjde len na 15,99 €) odporúčame nakúpiť si naraz rovno dve balenia. Niekedy môžete dokonca natrafiť aj na zvýhodnenú cenu dvojbalení, takže na tom môžete aj ušetriť.

Recenzie a skúsenosti

No a teraz to najdôležitejšie: Skutočne Tribul funguje? V prvom rade treba zdôrazniť, že tak, ako jednému na migrénu zaberie Ibalgin a druhý si musí dať Valetol, aj s liečbou či zmierňovaním príznakov erektilných porúch je to veľmi individuálne. Ak chcete svoj problém naozaj riešiť, treba porozumieť aj jeho skutočnému rozsahu a príčine, inak postupujete len metódou pokus-omyl, ktorá vás môže zaviesť do mnohých slepých uličiek.

Po tomto úvodnom “disclaimeri” však už môžem otvorene skonštatovať, že Tribul je z hľadiska účinnosti veľmi príjemným prekvapením. Napriek jeho čisto prírodnému zloženiu a konkurencieschopnej cene sa výsledok po jeho užívaní dostaví celkom rýchlo a najmä viditeľne. Pre intenzívny efekt určite odporúčam užívať rovno maximálnu povolenú dávku, teda dve tablety denne, ale – čo je ešte dôležitejšie – neprestať s užívaním, ani keď sa už prvé výsledky po čase skutočne dostavia. Len tak totiž dosiahnete dlhodobý efekt.

Asi najintenzívnejší účinok má Tribul v oblasti celkovej vitality a energie. Už po niekoľkých dňoch sa po jeho užití môžete cítiť príjemne nabudený, čo sa automaticky prejaví zvýšeným výkonom pri športe, v práci, ale aj v posteli. Následne sa dostaví podpora samotnej erekcie, ktorá je, samozrejme, s ohľadom na prírodné zloženie produktu najefektnejšia v prípade menej závažných problémov.

Je naozaj dôležité si uvedomiť, že Tribul nie je a ani nemá byť náhradou komplexnej liečby v prípade závažnej erektilnej dysfunkcie. Môže byť ale celkom praktickým spôsobom, ako mieru závažnosti svojich problémov odhaliť. Pokiaľ vám Tribul skutočne pomôže, nemusíte si trápiť hlavu (ani peňaženku) skúšaním ďalších riešení či návštevou odborníkov.

Stručné zhrnutie výhod Tribulu:

 • Čisto prírodné zloženie
 • Až 9 overených účinných látok
 • Širokospektrálne účinky na celkovú vitalitu
 • Predáva sa bez lekárskeho predpisu
 • Nižšia cena než u väčšiny konkurenčných produktov
 • Jednoduché dávkovanie, ideálne riešenie aj na cesty
 • Prakticky bez vedľajších účinkov
 • Dostupný v e-shope aj vybraných kamenných lekárňach
 • Overený výrobca s kompletnou certifikáciou

Zopár slabín:

 • Pre požadované účinky treba užívať dlhodobo
 • Dostupné len v jednej veľkosti balenia
 • Vhodné len pre mužov

Tribul: Často kladené otázky

Môžem pre ešte lepší efekt užívať Tribul vo vyšších dávkach?

Keďže je Tribul čisto prírodný a voľne predajný produkt, môže to občas zvádzať k pocitu, že ho vlastne môžete užívať celkom neobmedzene. My to ale rozhodne NEODPORÚČAME. Prírodné látky obsiahnuté v Tribule majú intenzívny efekt na krvnú obehovú sústavu, vo vyšších dávkach preto môžu byť zbytočnou záťažou, obzvlášť pre mužov so zvýšeným tlakom (a, povedzme si pravdu, takých je dnes medzi nami naozaj veľa, hoci o tom mnohí ani nevedia). Faktom tiež ostáva, že dávka 2 tablety denne je absolútne dostatočná – ak sa efekt pri nej nedostaví, nepomôže už zrejme ani ďalšie zvyšovanie dávky.

Koľko trvá, kým Tribul začne účinkovať?

Je to veľmi individuálne, no v zásade je prvé efekty v oblasti celkovej vitality a energie možno pozorovať často už v prvých dňoch či týždňoch od začiatku užívania Tribulu. Pokiaľ ide o samotné zlepšenie erekcie, to sa obvykle dostaví do mesiaca. Odporúča sa však s užívaním pokračovať aspoň dva mesiace – vtedy už budete naozaj môcť objektívne posúdiť, či u vás tento produkt zaberá.

Kde je najlepšie Tribul kupovať?

Tribul je plne certifikovaný výživový doplnok, takže ho môžete zakúpiť aj v klasických kamenných lekárňach v rôznych kútoch Slovenska. Ak si však chcete ušetriť pátranie po tom, v ktorých je práve na sklade, ako aj trápny pocit, že si tento prípravok na potenciu musíte osobne pýtať od lekárničky, zamierte na oficiálny e-shop výrobcu a objednajte si Tribul s pohodlným a rýchlym doručením priamo domov. Výhodnejšia tak bude určite aj jeho konečná cena a môžete tiež naraziť na rôzne sezónne akcie a množstevné zľavy.

Môže Tribul pomôcť so zlepšením libida aj u žien?

Hoci mnoho prípravkov s afrodiziakálnymi účinkami môžu užívať tak muži, ako aj ženy, Tribul je svojím špecifickým zložením určený výhradne pre mužov. Hoci jeho prírodné zloženie viac-menej zaručuje zdravotnú bezpečnosť, experimentovať s prípravkom nad rámec pokynov výrobcu naozaj neodporúčame.

Záver

Tribul je na trhu s voľnopredajnými prípravkami na podporu erekcie tak trochu za Popolušku. Mnohí z vás ste o tomto produkte možno ešte ani nepočuli, iných zase môže zbytočne odrádzať jeho tuzemský pôvod či relatívne nízka cena (hoci v praxi je oboje skôr výhodou!).

Pokiaľ ste však práve na začiatku vašej cesty za zlepšením erekcie či libida a vaše problémy majú skôr miernu povahu, Tribul vám môžeme len odporúčať. Za príjemnú cenu a s čisto prírodnými účinnými látkami je to jedno z najdostupnejších a najbezpečnejších riešení, aké trh momentálne ponúka. A ako bonus k zlepšeniu erekcie dostanete aj celkové zvýšenie kondície a vitality, ktoré iste zúročíte vo všetkých oblastiach vášho života.